Odpoviem hneď v úvode. Najvyššiu priemernú mesačnú mzdu vlani dosiahol sektor finančných a poisťovacích služieb. Podľa údajov Štatistického úradu SR (ŠÚSR) to bolo 2 428 eur, na druhom mieste skončilo odvetvie informačných technológií a komunikácie s priemernou mesačnou mzdou 2 405 eur. Ak uvažujete o zmene zamestnania či prípadnej rekvalifikácii, prečo si nevybrať sektor, kde sa najviac zarába?

Nový spôsob práce

Za posledné roky sa pracovný trh radikálne zmenil. Tradičný model s 5-dňovým pracovným týždňom, 8 hodinovou pracovnou dobou, prideleným pracovným miestom so stolom a stoličkou by ste dnes už len ťažko hľadali. Výnimkou ostáva hádam už len výrobný sektor, ktorý s príchodom umelej inteligencie čoskoro zažije ďalšie zemetrasenie. Pandémia koronavírusu presunula prácu z kancelárií priamo do bytov a domov. Práca prestala byť viazaná na miesto a čas na jej výkon. Zamestnanci si rýchlo zvykli na prácu z domu a do kancelárií sa už v dopravných špičkách nechce nikomu cestovať. Najmladšie ročníky na trhu práce (Generácie Z) majú od zamestnávateľa úplne iné očakávania – napríklad dôraz na spoločenskú zodpovednosť, flexibilitu a rovnováhu medzi súkromným a pracovným životom.

7 z 10 ľudí je otvorených novým pracovným ponukám
Tradičný štýl práce sa dnes neteší veľkému záujmu. Pokles nálad na trhu vnímajú aj zamestnanci a zamestnankyne. Podľa nedávneho prieskumu najväčšieho slovenského pracovného portálu priznalo až 45 % ľudí zníženie motivácie a 39 % dnes pracuje s menším nasadením. Väčšina ľudí je dnes otvorená zmene práce. S myšlienkou na zmenu práce sa zoberá až 68 % ľudí. Ak by sme to zaokrúhlili na celé čísla, môžeme povedať, že 7 z 10 pracujúcich nie je vo svojej aktuálnej práci najspokojnejších a hľadá zmenu.

Peniaze vždy na prvom mieste
Ak ľudia na Slovensku menia prácu, je to jednoznačne kvôli peniazom. Lepšie platové ohodnotenie uvádza ako hlavný dôvod rozhodnutia viac ako 70 % percent opýtaných, bez ohľadu na ich vek. Medzi ďalšie dôvody, pre ktoré si ľudia hľadajú nové zamestnanie, patrí nespokojnosť s nadriadeným a obava o budúcnosť pracovnej pozície.

Ponúkame všetko, po čom každý túži
V spoločnosti Finanzpartner hľadáme k spolupráci nové začínajúce talenty i skúsených finančných sprostredkovateľov. Tu sú 4 hlavné dôvody, ktoré vás presvedčia o výhodách práce v sektore finančných služieb:

1. Najvyššia priemerná mesačná mzda na úrovni 2 428 eur

Podľa štatistických meraní ŠÚSR je to práve sektor finančných a poisťovacích služieb, kde sa najviac zarába.

2. Najvyššia miera návratnosti investícii (ROE)
Ziskovosť v oblasti finančného sprostredkovania je na úrovni 72 % a je vyššia ako vo veľkoobchode, maloobchode, službách či bankovníctve.

3. Sám sebe pánom
Finančný sprostredkovateľ si sám rozhoduje o mieste a čase na výkon svoje práce. Vďaka províznemu systému rozhoduje aj o výške svojej mesačnej odmeny. V žiadnom prípade sa vám nestane, že by ste boli so svojím šéfom nespokojný.

4. Istota do budúcnosti
V sektore finančných služieb sa nemusíte obávať o budúcnosť svojej pracovnej pozície. Podľa analýzy spoločnosti Trexima je obchod najdynamickejšie rastúcou kategóriou na našom trhu. Práve v oblasti obchodu a financií bude v porovnaní s prílevom absolventov do roku 2025 chýbať až 24-tisíc ľudí.

#ZACINAME
Zmena práce je vždy risk. No ako sa hovorí, risk je zisk. Ak dnes nie ste v súčasnom zamestnaní spokojný, choďte do toho. Staňte sa naším spolupracovníkom a získajte všetky výhody, ktoré ponúka práca v oblasti finančných služieb.

Aby sme vám pomohli zvládnuť akékoľvek obavy zo zmeny zamestnania, pripravili sme špecializovanú webstránku pre všetkých záujemcov o spoluprácu. Na stránke nájdete všetky podstatné informácie, ktoré sa týkajú našej ponuky. Navyše vám prezradíme aj to, ako bude vyzerať vašich prvých 100 dní v spoločnosti Finanzpartner. Viac na www.zaciname.eu

Moja otázka na záver znie: ak chcete zmeniť prácu, prečo nepracovať tam, kde sa to najviac oplatí?

Igor Čečko
generálny riaditeľ, Finanzpartner

Zdroj použitých informácií: http://statdat.statistics.sk, www.regiony.sme.sk