Realitné investovanie je jedna z priorít spoločnosti

Súčasťou aktivít našej spoločnosti je aj realitné investovanie a tvorba vlastných realitných projektov. Je to „povinná jazda“ každej väčšej spoločnosti, ktorá diverzifikuje, teda rozkladá svoje investície do viacerých oblastí.

Prečo investujeme do realitných projektov a prečo sme v tom dobrí?

 1. Rozumieme im a máme skvelý tím.

  Počas niekoľkých rokov pôsobenia v oblasti realitného investovania vybudovala naša spoločnosť výnimočný tím architektov, stavebných inžinierov, právnikov a projektových manažérov.

 2. Cena nehnuteľností v čase vždy rastie

  a to aj vrátane výkyvov, akým bol napríklad rok 2008. Po poklese cien vždy výrazne prekonajú svoju pôvodnú hodnotu.

 1. Kvalitných je stále menej, stavia sa málo.

  Platí to najmä na Slovensku. Územné a stavebné konania trvajú roky. Mnohí investori súčasne byty umiestňujú na trh postupne, čím si byty držia vysoké ceny.

 2. Počúvame trh

  Na Slovensku ľudia milujú vlastniť nehnuteľnosti. Slovensko je v rámci EU vo vzťahu k nehnuteľnostiam jedinečné: ľudia radi vlastnia nehnuteľnosť, máme najväčší pomer vlastnených nehnuteľností vs. prenajatých, viac ako 90%. Súčasne obrovský počet investičných bytov, v niektorých projektoch viac ako 60 %. Ľudia radi „ukladajú“ peniaze do nehnuteľností a stále im dávajú prednosť pred napríklad akciami, keď 100% vlastných zdrojov nemá na Slovensku v akciách snáď nikto. Postoj je skôr opačný – kúpim nehnuteľnosť (na bývanie alebo investične) a čo mi zvýši, investujem do akcií.

Bratislavská Strecha

Špecializáciou našej dcérskej spoločnosti Bratislavská strecha s.r.o. je realizácia nadstavieb a kompletná rekonštrukcia historických bytových domov. Vytvára tak moderné, nadčasové a štýlové bývanie.

Bratislavská strecha zaplatí z vlastných zdrojov rekonštrukciu celého historického bytového domu, súčasne sa obyvatelia bytového domu nemusia starať o žiadnu administratívu týkajúcu sa rekonštrukcie bytového domu. V prípade, ak obyvatelia bytového domu uprednostňujú predaj plochy strechy či povaly, Bratislavská strecha ju odkúpi.

Spolupracujeme s výnimočnými architektmi, ktorí majú dlhoročné skúsenosti a ich práca bola ocenená aj najvyššou architektonickou súťažou CE ZA AR.

www.bratislavskastrecha.sk

Ako sa môžete podieľať na realitnom investovaní s nami?

PrivateBond je exkluzívny a jedinečný produkt svojho druhu na finančnom trhu. Ponúka klientom priamu účasť na kvalitných, dôkladne preverených projektoch a exkluzívnych historických objektoch. A hlavne napĺňa naše hlavné kritériá a tým sú vydané povolenia k realizovaniu našich projektov a lokalita. Predaje produktov PrivateBond prebiehajú veľmi úspešne, čo len potvrdzuje záujem investorov – klientov o účasť na investovaní do prémiových realitných projektov.

Aké projekty sme už zrealizovali?

Finanzpartner, a.s. úspešné rozvíja portfólio svojich realitných projektov, kedy k už prebiehajúcim alebo sfinalizovaným projektom Tallerova 3, 4, 5 a 6, Karadžičova, Slávičie údolie a Palisády 39, pribudli tri nové – WilsonPark, Karpatská 10 a Palisády 53.

V príprave máme samozrejme ďalšie.

SLÁVIČIE ÚDOLIE

Bytový dom nad Bratislavským hradom je unikátny developerský projekt, ktorý sa nachádza pri 5* Hoteli Albrecht.  Diplomatická štvrť obklopená starými vilami a komornými novostavbami, s rýchlou dostupnosťou do centra mesta, je považovaná za najlepšie bývanie v Bratislave. V projekte sa nachádza 13 výnimočných bytov, 2 nebytové priestory a 2 obchodné priestory. Butikový bytový dom počíta s modernými technológiami, okrem iného napríklad s tepelnými čerpadlami. Jedinečná fasáda bytového domu so slnečnými clonami je umelecké dielo z dielne renomovaného a oceňovaného architektonického štúdia.

PALISÁDY 39

Pamiatkovo chránený bytový dom, ktorý sa pýši eklektickou architektúrou z čias Rakúsko – Uhorskej monarchie. Projekt v historickej časti Starého Mesta, ktorý financujeme a realizujeme, zachová krásnu fasádu budovy. Okrem toho sme zrenovovali spoločné priestory, vybudovali nový výťah, strechu, nadstavbu, revitalizovali sme záhrady a mnoho iného.

PALISÁDY 53

Projekt v historickej časti Starého Mesta prinesie kompletnú obnovu celej budovy, po ktorej sa obyvatelia budú tešiť výnimočnej rekonštrukcii. Budova postavená architektom Alexandrom Feiglerom je národnou kultúrnou pamiatkou a spĺňa vysoké nároky terajších aj budúcich obyvateľov.

TALLEROVA 3

Nájomný bytový dom, nachádzajúci sa v pamiatkovej zóne, bol postavený v roku 1905. Prešiel stavebnými zmenami už v rokoch 1939, 1968, 1983 a na prelome 20.- 21. storočia. Prevládajúcim slohom trojpodlažného domu je secesia a za pamiatku bol vyhlásený 21.12.1980. V dome bol dobudovaný výťah, bola zrekonštruovaná fasáda so zachovaním historických prvkov, kompletne sa zrekonštruovali spoločné priestory, strecha, vnútroblok a mnoho iného.

TALLEROVA 4

Projekt v historickej časti starého mesta zachoval krásnu fasádu budovy. Nájomný bytový dom postavili v rokoch 1905 až 1910. Trojpodlažná budova sa nachádza v pamiatkovej zóne a za pamiatku bola vyhlásená 22.12.1980. V dome bol dobudovaný výťah, bola zrekonštruovaná fasáda so zachovaním historických prvkov, kompletne sa zrekonštruovali spoločné priestory, strecha, vnútroblok a mnoho iného. ​

TALLEROVA 5

Štvorpodlažný nájomný bytový dom, postavený pred rokom 1908 s prevládajúcim secesným slohom, ktorý prešiel stavebnými zmenami už v rokoch 1927 a 1968. Dom sa nachádza v pamiatkovej zóne a za pamiatku bol vyhlásený 20.12.1980. V dome bol dobudovaný výťah, bola zrekonštruovaná fasáda so zachovaním historických prvkov, kompletne sa zrekonštruovali spoločné priestory, strecha, vnútroblok a mnoho iného.

TALLEROVA 6

Nájomný bytový dom postavili v rokoch 1905 až 1910. Trojpodlažná budova sa nachádza v pamiatkovej zóne a za pamiatku bola vyhlásená 22.12.1980. V dome bol dobudovaný výťah, bola zrekonštruovaná fasáda so zachovaním historických prvkov, kompletne sa zrekonštruovali spoločné priestory, strecha, vnútroblok a mnoho iného.

KARPATSKÁ 10

Karpatská ulica sa nachádza v mestskej časti Staré Mesto a v roku 2022 prešla kompletnou rekonštrukciou, vrátane chodníkov a cesty. Na začiatku ulice je situovaná budova YMCA, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. Vstavba do strechy bytového domu Karpatská 10 prináša obyvateľom bytového domu zrekonštruované spoločné priestory, nový výťah, krajšiu historickú fasádu a pocit nového, moderného a bezpečného bývania.

KARADŽIČOVA 7

Ulica sa nachádza vo veľmi žiadanej lokalite, na hranici Starého Mesta a nového centra Bratislavy – Bratislavského Downtownu. Obyvatelia bytového domu tak majú na dosah to najlepšie, čo Bratislava ponúka. Na bytovom dome Karadžičova 7 sme zrekonštruovali fasádu, bol dobudovaný výťah, kompletne sme zrekonštruovali spoločné priestory, strechu, vnútroblok a mnoho iného. Vybudovali sme samozrejme aj modernú nadstavbu, ktorá organicky nadväzuje na historickú časť budovy a tvorí dominantný objekt Karadžičovej ulice.

BUDYŠÍNSKA 7

Budova na adrese Budyšínska 7 je situovaná v tichej lokalite, v tesnej blízkosti Starého Mesta. Vysoké stropy, veľkorysé priestory a zároveň veľa zelene v okolí poskytuje obyvateľom príjemné bývanie a oddych.  Bytový dom prejde úplnou rekonštrukciou,  bude dobudovaný výťah, zrekonštruujeme fasádu, kompletne sa obnovia spoločné priestory, strecha, vnútroblok a mnoho iného. Samozrejmosťou je vybudovanie architektonicky kvalitnej nadstavby.